OpenClose
Moin Moin (polnisch) PDF Drucken E-Mail

Moin Moin!!

Logo Nordenham Marketing & Touristik e. V.Serdecznie Witamy w młodym mieście Nordenham!

Nasze miasto zostało założone w 1908 roku i od tej pory stale rozwijane i zmieniane. Obecnie mamy około 27000 mieszkańców.

Nordenham nie tylko charakteryzuje jego położenie na wodzie, ale także oferuje wiele atrakcyjnych i rekreacyjnych obiektów kultury. Tak sprawia muzeum i muzeum "Moorseer Mühle" wrażenie lokalnej kultury, a Planetarium z jego obserwatorium przynosi nam gwiazdy bliżej.

Nordenham nie tylko charakteryzuje jego położenie na wodzie, ale także oferuje wiele atrakcyjnych i rekreacyjnych obiektów kultury.

W dzielnicy Abbehausen, Atens, Blexen i Esenshamm są częściowo ponad sto lat stare kościoły jako kulturowe i historyczne atrakcje. W Grebswarden w dawnej Flakleitstand z. II wojny światowej mieści się Muzeum historii wojskowej.

W kulturalnym centrum Jahnhalle występują regularnie artyści kabaretu i muzyki, w Stadthalle Friedeburg jest wysokiej jakości oferowany program teatru.

W Centrum miasta z wieloma małymi sklepami, rynkiem głównym i przytulnmi kawiarenkamni jest miejscem spotkań młodych i starszych. We wtorki i piątki od godziny 07:00 do 12:30 można korzystać z najpiękniejszego i największego tygodniowego Targu w regionie.

W Centrum miasta z wieloma małymi sklepami, rynkiem głównym i przytulnmi kawiarenkamni jest miejscem spotkań młodych i starszych.

Nordenham jest doskonałym punktem wyjścia dla małych i długich wypraw rowerowych. Są ròwniesz ścieżki poprzez łąki i pastwiska, wzdłuż wałòw wybrzeża Morza Północnego i typowe dla tego obszaru kanałów. Poprzez szerokie i wzorcowo oznakowane ścieżki rowerowe otoczone wodą naszego regionu mogą państwo spróbować relaksując sie odkrywanie wszystkiego.

Przez samochodowy i pasażerowy prom w Blexen ma Nordenham połączenie z Miastem Bremerhaven. Stamtąd można ròwniesz zrobić wycieczkę statkiem na piękną wyspe Helgoland.

Są ròwniesz Statki wycieczkowe z Nordenham-Unionpier do Bremen lub Bremerhaven na naszej dòżej rzece Weser.

Na zachodzie istnieje półwyspa Jadebusen. Od Eckwarderhörne i Fedderwardersiel można także Statkami wycieczkowymi wyruszyć na Morze.

Na zachodzie istnieje półwyspa Jadebusen. Od Eckwarderhörne i Fedderwardersiel można także Statkami wycieczkowymi wyruszyć na Morze.

Przez prawie 35 km długości jest Butjadingen z miastem Nordenham w północnej części Morza Północnego otoczone wałami. Przeżywać można tam fascynującą zmianę odpływu i przypływu Morza.

Chętnie możemy przysłać informacje w języku niemieckim.

STYCZNOŚĆ
Nordenham Marketing & Touristik e. V.
Markplatz 7
26954 Nordenham
Tel.: +(49) 4731-9364-0
Fax: +(49) 4731-9364-46
E-Mail: info(at)nordenham.net

 

Serdecznie Witamy w młodym mieście Nordenham! JĘZYK POLSKI

Welkom in de stad Nordenham! NEDERLANDS

Besuchen Sie uns auf Facebook!Besuchen Sie uns auch auf Facebook!

Stadtfest 2017


Stadtfest 2017 vom 17. bis zum 20. August mit dem Umzug als Startpunkt. Viel Unterhaltung für Jung und Junggebliebende. Weitere Informationen finden Sie hier.

Wir sind für Sie da

Nordenham Marketing & Touristik e. V.
Markplatz 7
26954 Nordenham

Tel.: +(49) 4731-9364-0
Fax: +(49) 4731-9364-46
E-Mail: info(at)nordenham.net

Wesermarsch-Routen


Zum Radrouten- und Freizeitnavigator Wesermarsch